Buciki marki Emel

Przeważnie nie zdajemy sobie sprawy jak dużo chodzimy w czasie swojego życia, ponieważ robimy to automatycznie każdego dnia. Dlatego też tak ważny jest wybór odpowiedniego obuwia, które będzie wspierać nasze stopy.

Dla kogo są przeznaczone buty Emel?

emel 22Każdy z nas swoje pierwsze kroki zrobił w wieku około dwunastego miesiąca życia, co z pewnością było przełomowym momentem. Początki przeważnie są boso, gdyż bardzo ważny jest kontakt stopy z podłożem. Jednak kiedy maluch już zacznie intensywnie tuptać, to trzeba będzie zainwestować w porządne obuwie. Najlepiej żeby było ono wystarczająco miękkie, ale też miało usztywnianą podeszwę i piętę. Małe stópki nie są jeszcze w pełni ukształtowane, dlatego łatwo je zniekształcić niewłaściwym obuwiem. Dla małych dzieci najlepsze jest obuwie Emel 22, które w całości jest wykonane z naturalnej skóry. Jest to marka z długą tradycją i produkującą buty najwyższej jakości, ręcznie wykonywane, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo. Dobrze dobrane buciki powinny stawić dodatek do stóp, który ułatwia chodzenie i chroni ją przed urazami. Dla najmłodszych dzieci buciki Emel przeważnie mają wysokość do kostki, aby zapewnić właściwą stabilizację stopy w trakcie chodzenia. Dla nieco starszych maluchów mogą to już być sandałki czy miękkie czółenka na rzep. Przy wyborze butów dla dziecka bardzo ważny jest dobór odpowiedniego rozmiaru. Zbyt małe będą uciskać paluszki i powodować ich deformacje, natomiast zbyt duże będą spadać, a także przeszkadzać w chodzeniu.

Rozmiary obuwia dziecięcego zaczynają się już od numeru osiemnaście i odpowiadają konkretnym długościom stopy. Przed ich zakupem warto zmierzyć dziecku długość stopy ułożonej na płasko i dodać około pięciu – siedmiu milimetrów luzu, aby nóżka miała wystarczająco miejsca.