Balustrady nierdzewne na balkon

Bardzo chciałam mieć dom z balkonem, takim we wnęce, zadaszonym, z którego można korzystać o każdej porze roku. Tarasu nie chciałam, wolałam mieć większy ogród i jedynie ścieżki wybrukowane. Duży balkon pomieści stół z krzesłami, rozłożone leżaki, czy suszarkę na pranie.

Balustrady robione ze stali nierdzewnej

balustrady nierdzewne Tomaszów MazowieckiDzięki temu cała rodzina będzie mogła spędzać czas na balkonie, a zadaszenie gwarantuje, że nie będzie na nas padał deszcz, czy świeciło ostre słońce. Balkon musi być jednak zabezpieczony, to znaczy koniecznie musi posiadać balustradę. Tylko jaką wybrać? Podobały mi się balustrady ze szła, ale już wyobrażałam sobie, że po każdym deszczu albo jak tylko dzieci dotkną tafli szkła to będę musiała biegać ze szmatką i wszystko sprzątać. Balustrady drewniane nie wchodziły w grę. Do wnętrza byłyby ok, ale na zewnątrz? Drewno zaraz by zbutwiało, odbarwiło się od słońca, nawet najlepsze zabezpieczenia tutaj nie pomogą. Dlatego też jedynym sensownym rozwiązaniem były balustrady nierdzewne Tomaszów Mazowiecki. Metalowa balustrada jest odporna na działanie wilgoci, promieni ultrafioletowych, czy też na mróz i wysokie temperatury. Do tego nie widać na niej zabrudzeń, nie trzeba jej konserwować, na pewno nie pojawi się na niej korozja. Takie balustrady miały same zalety. Zleciłam ich wykonanie lokalnej firmie z Tomaszowa Mazowieckiego. Mogłam do nich podjechać, zobaczyć przykładowe realizacje i na miejscu podjąć decyzję odnośnie wzoru oraz stylu balustrady.

Cieszę się, że nie wzięłam balustrady szklanej, a metalową. Co prawda ta szklana i tak ma mocowania stalowe, ale jednak trzeba byłoby ją niemal codziennie czyścić i walczyć ze smugami. Balustrada metalowa jest solidnie wykonana, zapewnia bezpieczeństwo na balkonie, a do tego nie kosztowała wiele.