Bajka o mechaniku i częściach do Citroena

części citroen

Musiałam zająć się dzieckiem kuzynki, więc postanowiłam opowiedzieć jej bajkę. Zajmowałam się dystrybucją citroenów i części do nich, więc byłam w stanie myśleć dzisiaj tylko o motoryzacji.

Części citroen u mechanika

części citroenGłównym bohaterem bajki był nieśmiały mechanik. Pewnego dnia do jego zakładu zawitała znana aktorka, której zepsuł się samochód w trasie. Był dla niej taki miły, ale wcale jej nie rozpoznał, bo nie znał się na współczesnych trendach, nie zajmował się takimi rzeczami. Aktorka nie przyznała się, kim jest, była bardzo zadowolona, bo mechanik miał wszystkie potrzebne części do samochodów citroen i mógł naprawić jej renaulta. Spodobał jej się mechanik i podczas naprawy prowadzili rozmowę. Przyjeżdżała kilka razy do warsztatu z różnych powodów, polecała też zakład swoim znajomym. Interes zaczął się rozwijać, a aktorka i nieśmiały mechanik spotykać. Mężczyzna nadal nie wiedział, jaki zawód wykonuje jego partnerka, a ona nie chciała się do tego przyznawać. Związek stał się poważny i aktorka stwierdziła, że teraz trzeba już uświadomić mechanika, ale postanowiła zrobić to w niestandardowy sposób, nie umiała bowiem tego zwyczajnie wyjaśnić. Wybrali się razem do kina na film patriotyczny, w którym ta aktorka grała jedną z ważniejszych ról. Mechanik był ogromnie zaskoczony, ale zrozumiał, dlaczego jego mały zakład stał się wielkim warsztatem.

Bajka oczywiście kończyła się pięknym ślubem i wspólną przyszłością pod znakiem części samochodowych. Z niewiadomych powodów bajka nie przypadła do gustu słuchaczce.