Wiele kobiet zmaga się z cellulitem. Nie da się ukryć, że pozbycie się cellulitu wcale nie należy do najłatwiejszych. Nazywany jest on bardzo często pomarańczową skórką, dlatego że cellulit bardzo przypomina właśnie powierzchnię pomarańczy.

Liposukcja ultradźwiękowa sposobem na cellulit

leczenie cellulitu w KrakowieAby pozbyć się tego wstydliwego problemu, warto udać się jak najszybciej do gabinetu kosmetycznego. Większość gabinetów ma obecnie do zaproponowania wiele nowoczesnych metod. Wśród nich na uwagę zasługuje np. liposukcja ultradźwiękowa. Jest to metoda, dzięki której można w krótkim okresie czasu pozbyć się pomarańczowej skórki. Kluczem tego zabiegu jest oczywiście energia ultradźwiękowa, którą już od kilkudziesięciu lat stosuje się w medycynie. Wykorzystuje się tutaj zjawisko, jakim jest kawitacja. Warto zdecydować się na takie leczenie cellulitu w Krakowie, które na pewno przyniesie oczekiwane rezultaty. W czasie zabiegu dochodzi do rozbijania oraz niszczenia komórek tłuszczowych, a także złogów cellulitowych. Wgłąb skóry wnika wysoka energia, a oprócz tego fala ultradźwiękowa, która może mieć różne długości. Dzięki temu możliwe jest dotarcie nawet do najgłębszych warstw złogów. Dochodzi do wytwarzania bardzo drobnych pęcherzyków powietrza. Te mikropęcherzyki poddają się zmianom ciśnienia fali. Zaczynają one zwiększać swoje rozmiary do tego stopnia, że w końcu dochodzi do implozji. W wyniku implozji rozrywane są wiązania komórek tłuszczowych.

Innymi słowy dochodzi do rozrywania ściany komórkowej komórek tłuszczowych. Kiedy komórki tłuszczowe ulegają rozbiciu, to wydostaje się z nich ich zawartość, czyli tłuszcz. Następnie metabolizm radzi sobie z tym tłuszczem i metabolizuje go fizjologicznymi drogami. Jak widać, zabieg nie jest skomplikowany, a jego skuteczność jest naprawdę wysoka.

Kategorie: Zdrowie