Proces masowych wymian okien w Polsce rozpoczął się po 1989 roku. Wynika to głównie z tego, że stare nieszczelnie drewniane okna były złej jakości. Jednak po wielu latach pierwsze plastikowe okna również powoli trasą na swojej właściwości. W związku z tym powstaje pytanie, czy kupić nowe okna czy uszczelnić stare?

Kiedy wymienić stare okna na nowe?

montaż okien - BiałystokPowodów do wymiany okna jest kilka, jednak głównym powodem jest brak szczelności, gdzie latem wpuszczane jest do danego pomieszczenia ciepłe powietrze, a zimą wchodzi zimne powietrze. To w konsekwencji przekłada się na wysokie rachunki za ogrzewanie. Innym powodem wymiany okna jest problem z ich codziennym użytkowanie. Wiąże to się z możliwością łatwego ich czyszczenia nie tylko samych okien, ale również ich ram okiennych. Warto zaznaczyć, że takie okna również powinny się łatwo otwierać jak i zamykać. W przypadku występowania tylu wad okna należy pomyśleć o jak najszybszej ich wymianie. Jednak w przypadku mieszkania w bloku warto upewnić się, że żaden sposób swoimi działaniami nie narazimy się na konflikt z prawem. Sytuacja ta inaczej wygląda w przypadku mieszkania w domu jednorodzinnym, gdyż to my sami decydujemy kiedy to zrobimy. Po złożeniu zamówienia na nowe okna przyjeżdża do nas przedstawiciel do naszego mieszkania w celu zrobienia wymiarów naszych okien. Następnie po ich wyprodukowaniu następuje etap montaż okien – Białystok. Cały proces ich wymiany zazwyczaj trwa jeden dzień. Stare okna zazwyczaj zabiera firma montująca lub trafia na śmietnik. Proces obróbki okien zazwyczaj odbywa się dwa lub trzy dni po tym jak pianka wysycha.

Wymiana okien powinien odbywać się najlepiej w lato, gdyż pozwoli na szybkie i sprawne ich wymianę. Warto zaznaczyć by wybierając firmę do tego typu prac zlecić takie działanie znanej i renomowanej firmie. Bo tylko wtedy będziemy mieli pewność, że okna będą służyły nam na lata.

Kategorie: Dom