Na pewno zdajemy sobie sprawę z tego, że przeprowadzenie szkoleń to nie tylko formalność. Musimy odbyć je w taki sposób, aby faktycznie przyniosły oczekiwane skutki. Jednak czy efektywność szkolenia będzie jedynie zależała od nas? Z całą pewnością będzie to czynnik zależny również od jednostki przeprowadzającej szkolenie i od samej osoby, która szkolenie przeprowadza.

Prawidłowe szkolenie wstępne BHP 

szkolenie wstępne bhp na terenie WarszawyOczywiście każdy będzie miał inne oczekiwania względem szkolącego. Jednak nie da się ukryć, że jest kilka technik szkoleń, z których skorzystanie przyniesie o wiele lepsze efekty. Zdecydowanie warto będzie zwrócić uwagę  na to, aby szkolenie było przeprowadzana w formie jak najbardziej urozmaiconej. Co to może oznaczać? Na pewno będzie to oznaczało fakt, że szkolący będzie wykorzystywał różnego rodzaju materiały szkoleniowe. Oczywiście będą to materiały standardowe, które w ramach pomocy i utrwalenia informacji będą rozdawane pracownikom. Jednak powinno się skorzystać jeszcze z jakiś form dodatkowych. Na pewno dobrze będzie, jeśli szkolenie wstępne bhp na terenie Warszawy będzie również angażowało treści lokalne. Na pewno jeśli szkolący poda kilka przykładów związanych z lokalizacją będą one zapamiętane i przełożone na praktykę. Materiały szkoleniowe mogą również przybierać postać prezentacji multimedialne, z całą pewnością lepiej będzie jednak prezentację naszpikować wieloma fotografiami, bo to właśnie one zapadają najbardziej w pamięć, Nie da się ukryć, że podawanie fotografii i przykładów w życia, a nie jedynie takich teoretycznych będzie lepiej odbierane przez odbywających szkolenie. Wtedy łatwiej będzie wyobrazić sobie zajście sytuacji i przede wszystkim łatwiej będzie zdać sobie sprawę z ich zagrożenia. 

Jak widać to sam sposób przeprowadzenie szkolenia będzie miał wpływ na to jakie szkolenie będzie efektywne. Trzeba postawić się na miejscu zarówno pracownika jak i szkolącego i wydedukować to jak będzie najlepiej dotrzeć do jednego i do drugiego. Aktywna współpraca zarówno szkolących jak i tych, którzy są szkoleni będzie na pewno dawała swoje oczekiwane efekty.

Kategorie: Edukacja